Marta Kadłub
Aktorka, wykreowała ponad pięćdziesiąt ról teatralnych, od 2004 r.występuje
na scenie oraz prowadzi warsztaty teatralne, teatroterapeutyczne, zajęcia teatralne dla dorosłych, warsztaty i zajęcia indywidualne z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Założycielka Lira Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę w Gdyni. Twórczyni marki Lira Teatroterapia, działającej na trójmiejskim rynku od 7 lat.
Dyplomowana arteterapeutka. Ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Arteterapii
które, nadają kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych metod związanych z terapią przez sztukę (nazwa zawodu: Arteterapeuta; kod zawodu: 323013 według klasyfikacji zawodów i specjalności opracowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) oraz liczne szkolenia i kursy dokształcające. Prowadziła zajęcia z osobami chorującymi na schizofrenię w ramach działalności arteterapeutycznej Stowarzyszenia Ad Vitam Dignam w Katowicach oraz zajęcia teatralne w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jaworznie. Współpracowała z "Emocja - Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie". Prowadzi też sesje indywidualne i grupowe.
Dyplomowany coach, absolwentka Life & Business Coaching na WSAiB w Gdyni. Magister kulturoznawstwa o specjalności komunikacja kulturowa.
Ukończyła akredytowany kurs pierwszego i drugiego stopnia Terapii Zorientowanej na Rozwiązaniach w Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach w Warszawie.
Literatka, zdobywczyni wielu nagród poetyckich, publikowała na łamach prasy literackiej i stronach poświęconych prozie i poezji.
Plastyk, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych.
Terapeutka naturalna, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.
W swoich warsztatach stara się łączyć wiele dziedzin, z którymi spotkała się w życiu, by móc w głębszy sposób poruszyć i prowokować ludzi do rozwoju i zmian.
Więcej informacji: www.martakadlub.pl
Współpracują z nami:
Maciej Wizner
Aktor teatralny i filmowy, na scenie od 2005 r., stworzył ponad sześćdziesiąt ról
w teatrze, kilkanaście w filmie i telewizji, pełnił rolę asystenta reżysera; wielokrotnie nagradzany za swoją pracę artystyczną.
Magister sztuki, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu.
Pedagog, wykładowca, doświadczony instruktor teatralny; stale współpracuje z Działem Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (projekty "Teatralny Pasjans", "Teatr i Edukacja").
Jego zainteresowania krążą wokół dialogu między teatrem a wszechstronnym rozwojem młodzieży i dorosłych. Prowadząc spotkania warsztatowe transponuje szerokie spectrum technik aktorskich i środków teatralnych na narzędzia, pozwalające skutecznie przyspieszyć rozwój osobisty i zawodowy.
Współtwórca marki Lira - Teatroterapia.
Olga Barbara Długońska
Prowadzi Zajęcia Teatralne dla Dorosłych w Lira Teatroterapia.
Aktorka - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Od 20 lat na scenie, zagrała w ponad 50 spektaklach.
Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne.
Asystentka reżysera - współpracowała z największymi nazwiskami polskich scen teatralnych, m. in. Grażyną Kanią, Waldemarem Śmigasiewiczem, Piotrem Cieplakiem, Piotrem Kruszczyńskim.
Doświadczony instruktor teatralny - prowadzenie warsztatów powierzyli jej m. in. Teatr Miejski w Gdyni, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Pomorska Fundacja Filmowa, Urząd Miasta Gdyni.
Lektor i aktor dubbingowy - współpracowała z Young Digital Planet, Trefl S.A., Very Nice Studio, Aidem Media oraz wieloma rozgłośniami radiowymi.
Prywatnie mama Igora, umiejętnie balansująca między burzą artystycznych projektów a spokojem domowego zacisza. W Lira Teatroterapia jest jedną z instruktorek Zajęć Teatralnych dla Dorosłych.
Kamil Załuska
Prowadzi, razem z Martą Kadłub, nowatorskie warsztaty dla firm z zakresu Autoprezentacji i Wystąpień publicznych.
Po pierwsze człowiek. Bo to dla niego najważniejszy tytuł .Fundamentem do wspierania drugiej osoby jest ujrzenie drugiego człowieka, skupienie się na jego historii i prawdzie, jaką za sobą niesie!
Po drugie dyplomowany Coach (kierunek:Life and Business Coaching), Aktor, absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego im..D. Baduszkowej w Gdyni, a także absolwent Pedagogiki i Zarządzania.
Jest młodym człowiekiem, dążącym do stałego rozwoju własnej osoby. W swojej pracy podchodzi do zadań z wyobraźnią artystyczną, poszerzając perspektywę działania. Głównym przedmiotem jego kompetencji jest coaching. Ciekawość
w poznaniu drugiego człowieka. Chęć pomocy, efektywnego słuchania. Wsparcie i towarzyszenie w drodze do poznania siebie oraz dotarcia do zamierzonego celu. Jego indywidualna praktyka coachingowa to: CoacheArt- świadome serce.
To praca nad świadomym podejściem do spraw serca z użyciem technik artystycznych, otwierających drzwi do prawdy o Nas! Zajmuje się m.in.: pracą nad emocjami, poczuciem własnej wartości, asertywnością, odkrywaniem sensu życia, zarządzaniem sobą w czasie, podjęciu ważnej decyzji, ustaleniu kroków prowadzących do osiągnięcia celu.
W Lira Teatroterapia współprowadzi warsztaty i szkolenia.
Iwona Czaja
Prowadzi Krąg kobiet i mężczyzn z Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę w Gdyni.
Psycholożka, seksuolożka, terapeutka, pasjonatka i „propagatorka” rozwoju osobistego poprzez ciało, ruch, oddech (self-care). Ukończyła studia podyplomowe z Tańca i Ruchu w Terapii i Rozwoju oraz studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS.
Jest praktykiem terapii traumy w podejściu SOMATIC EXPERIENCING®.
Szkoląc się w zakresie psychoterapii w podejściu zintegrowanym, szczególnie wybiera teorie neurobiologiczne i terapie poprzez ciało i ruch m.in. NeuroAffective Personality Development NAPD®, Bodynamic®.
Prowadzi własną praktykę terapeutyczną (w gabinecie w Kościerzynie i online) oraz szkoleniową, w której stara się towarzyszyć i inspirować osoby do "uleczania własnych ran" relacyjnych i (od)budowy więzi.
Fanka Jespera Juula - ci, którzy ją znają wiedzą, że często się do niego odnosi. Myśli obrazami więc pracuje również poprzez metafory i symbole.
Zgłębia i czerpie z psychologii głębi Carla G. Junga, IFS® (Internal Family Systems) Richarda C. Schwartz’a oraz teorii systemowych i rodowych.
Znana jest z tego, że uwielbia gadać, ale wszystko po to, by dzielić się z innymi tym, co uważa za owocne w myśl zasady: "doświadczania siebie i na sobie".
Kocha Kaszuby - mając nadzieję, że z wzajemnością - z ich historią, kulturą, tradycjami i przede wszystkim przyrodą.
Dostrzega w ludziach, a szczególnie w Kaszubskich Kobietach, swoistą, pokoleniową siłę, którą pragnie przyodziać w czułość i życzliwość do siebie, by nie musiały już one "wytrzymywać i nieczuć".
Ma taką nadzieję i misję, że dbanie o siebie poprzez pracę z ciałem, ruchem, oddechem i uważnością somatyczną stanie się dla nas tak naturalne, jak chodzenie, jedzenie czy sen.
Agnieszka Bała
Prowadzi Zajęcia Teatralne dla Dorosłych w Lira Teatroterapia.
Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Dyplom realizowała w Teatrze Archa w Pradze.
Współzałożycielka Teatru Drugiej Strony. Współpracowała jako aktorka z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdrój, Teatrem BARAKAH oraz Teatrem Midraszowym w Krakowie. Od 2016 w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. W.Gombrowicza w Gdyni.
Jako dramaturg współpracowała z Teatrem Capitol we Wrocławiu i Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Finalistka konkursu organizowanego przez Biuro Literackie Wrocław na najlepszą adaptację współczesnej literatury polskiej.
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie w klasie śpiewu klasycznego (dyplom: muzyk-wokalista). Uczestniczka licznych kursów i warsztatów wokalnych m.in. u Sonii Lachowolskiej, Magdy Sekuły-Lemberger, Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier. W Teatrze Lalek w Rabce była odpowiedzialna za przygotowanie muzyczne zespołu aktorskiego.
Instruktorka teatralna - prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Żona Jacka, mama Julii i Łucji.
Karol Konop
Prowadził Zajęcia Teatralne dla Dorosłych w Lira Teatroterapia, autor muzyki do wielu spektakli powstałych w ramach zajęć.
Kompozytor, producent, reżyser.
W świecie muzycznym realizuje się odnosząc sukcesy z zespołem Chrust, którego jest współzałożycielem. Zespół na koncie ma wiele wygranych w krótkim czasie festiwali - m.in. FestMuza, RockMay Festival czy włoski MarteLive Europe.
Ciężkie elektroniczne brzmienia łączy z folkowymi zaśpiewami i energiczną perkusją w swoim domowym studiu, w którym pomaga również realizować swoje wizje początkującym lokalnym zespołom folkowym.
Solowo tworzy elektroniczne ściezki dzwiękowe do nieistniejących filmów, które planuje kiedyś nakręcić. W 2022 roku wraz z Dariuszem Mrozkiem skomponował i wyprodukował muzykę do spektaklu Pustostany powstałego w ramach Zajęć Teatralnych dla Dorosłych marki Lira Teatroterapia.
Stawia pierwsze kroki w roli producenta filmowego, powoli realizując kolejne z dziesiątek napisanych przez siebie scenariuszy do klipów muzycznych i filmów krótkometrażowych.
Zawodowo inżynier informatyk. Menedżer projektów IT, chociaż w dorobku ma doświadczenie programisty, eletktronika, serwisanta drukarek igłowych czy analityka danych.
Od dziecka ze śrubokrętem i notesem w rękach, bo wszystkie te role łączy jedna pasja - rozbieranie świata na czynniki pierwsze.
Zarówno tego fizycznego jak i emocjonalnego - włącznie z telewizorem babci jak i wszelakimi aspektami natury ludzkiej.
Julia Stężewska
Współprowadzi grupy podstawowe Zajęć Teatralnych dla Dorosłych.
Aktorka scen muzycznych.
Świeżo upieczona absolwentka Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Praktykę sceniczną zdobywała na deskach gdyńskiego Teatru Muzycznego. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęła trwające nadal współprace: z Teatrem Miejskim w Gdyni, oraz - w formie realizacji różnego rodzaju słuchowisk - Radiem Gdańsk.
Paulina Filipowicz
Prowadzi zajęcia "Pozytywne Doładowanie" w Centrum Terapii i Rozwoju poprzez Sztukę.
Zajmuję się profilaktyką dobrostanu emocjonalnego poprzez pracę z emocjami, oddech, ruch, taniec, relaks i śmiech. Jest certyfikowaną joginką śmiechu, ukończyła psychologię kliniczną i studia podyplomowe z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim oraz kurs Arteterapii.
Katarzyna Kołodziejczyk
Prowadzi warsztaty dodatkowe oraz sesje indywidualne w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez sztukę.
„Jestem latarnią, która pomaga kobietom odkrywać drogę do świadomego życia” to jej motto.
Pasjonatka rozwoju ludzi, ich talentów i ich potencjału.
Wierzy, że człowiek żyje życiem szczęśliwym kiedy rozwija swoją świadomość. Na początku świadomość samego siebie. Kiedy odkryjemy swoje wartości, czyli co jest dla nas naprawdę ważne, czego jesteśmy gotowi zawsze bronić… Kiedy zobaczymy bogactwo swoich talentów i zaczniemy ich używać… Kiedy zrozumiemy swoją misję, po co tu jesteśmy tacy, jacy jesteśmy… Wtedy opada mgła braku celu, szukania po omacku czegoś, co nada sens życiu.
Słowa, które są jej kompasem: wolność, świadomość i drugi człowiek.
“Ludzie wkładają ogrom wysiłku, żeby dowiedzieć się kim są istoty żyjące na innych planetach, a często nie wiedzą kim sami są.”
Kuba Kornacki
Prowadzi zajęcia "Dialog jest wszystkim" w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę. Aktor teatralny i filmowy (absolwent krakowskiej PWST - 1997), autor piosenek, książek dla dzieci, scenariuszy teatralnych i radiowych, adaptacji musicalowych i tłumaczeń literackich.
Wykładowca SWA w Gdyni, autor piosenek, książek, scenariuszy i spektakli muzycznych,
Laureat Nagrody Jury i Nagrody Publiczności na warszawskim festiwalu Debiuty w roku 2013 (album „Tato”) i na tym samym festiwalu laureat nagrody Debiut Roku w roku 2018 (album „Trzy Sny”).
Ewelina Gradowska
Prowadzi Medytacje aktywne w centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę. Instruktorka medytacji aktywnych Osho, miłośniczka pracy z ciałem i emocjami; w swojej pracy łączy metody takie jak Totalna Biologia, Life Flow Therapy, Tantra oraz elementy szamanizmu.
Prowadzi warsztaty dla kobiet, towarzysząc im na drodze życia w zgodzie ze ścieżką serca i duszy, w połączeniu z intuicją. Wspiera w odkrywaniu wewnętrznych potencjałów i stanięcia do swojej mocy.
Katarzyna Socha
Prowadzi Medytacje Artystyczne w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę. Od ponad 20-stu lat z zamiłowania rysuje portrety (ołówek, węgiel, pastel sypki) i maluje obrazy (olej, akryl, 3D ze strukturą). Jako samouk i estetka eksperymentowała z różnymi stylami, co zaprowadziło ją do odkrycia m.in. malarstwa intuicyjnego i twórczej medytacji, czego nauczysz się na tych
warsztatach. W tym rodzaju aktu tworzenia nie ma żadnej presji, emocje są swobodnie przelewane na papier lub płótno, dając niesamowitą satysfakcję i spełnienie. Dzięki wejściu w stan „flow”, nie poczujesz upływu czasu, a dodatkowe wyciszenie umysły i odpowiednio dobrana muzyka oraz
zapachy, pomogą wejść w ten stan i odnaleźć dziecięcą radość z wyrażania siebie. Bycie i tworzenie w stanie tzw. flow doskonale balansuje samopoczucie, relaksuje, poprawia humor i sprawi, że poczujesz, że żyjesz w harmonii z samym sobą.
Katarzyna jako trener rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, facylitator oraz coach z 11-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów, poprowadzi Ciebie z wielką uważnością przez ten proces. Jej pasje to praca z ludźmi poprzez sztukę i wspieranie ich w odkrywaniu swojego potencjału. Posiada także wykształcenie pedagogiczne, ukończone studia podyplomowe z poradnictwa i pomocy psychologicznej, szkolenia z dramy oraz szkołę wokalno – aktorską, co wzbogaca zajęcia z uczestnikami. Jej artystyczne pasje wiążą się też z fotografowaniem, obróbką zdjęć, a także nagrywaniem coverów piosenek, a następnie kręceniem do nich teledysków i montażem. W wolnej chwili ćwiczy tai chi i arabski taniec brzucha.
Jacek Bała
Prowadzi Improwizację aktorską w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę. oraz warsztaty w grupie warsztatowej zajęć Teatralnych dla Dorosłych.
Rocznik 82'. Poeta , reżyser, aktor, muzykant, autor muzyki i scenariuszy do własnych spektakli. Absolwent PWST Wydział Reżyserii Dramatu w Krakowie oraz PWST Wrocław.
Reżyserował w wielu teatrach dramatycznych i lalkowych w Polsce, min. w Teatrze Polskim w Bielsko- Białej, w Teatrze Śląskim w Katowicach , Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze Capitol we Wrocławiu, Teatrze Lalki i aktora w Opolu, oraz w Teatrze Miejskim w Gdyni, z którym związany jest od prawie dekady jako reżyser i aktor. Pasjonat gotowania, jedzenia, nic nie robienia, robienia wszystkiego na raz oraz nieustającej improwizacji w poszukiwaniu wolności i miłości.
Iwona Korzeniewska
Prowadzi Twórcze przebudzenie oraz Grupę empatyczną w ramach Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę.
Coachka i trenerka komunikacji empatycznej w nurcie Porozumienia bez Przemocy, rekomendowana nauczycielka Vedic Art – metody malowania intuicyjnego, wieloletnia praktyczka uważności w trakcie szkolenia nauczycielskiego MBCT-L – Terapii Poznawczej Opartej na Uważności w Życiu.
Z wykształcenia nauczycielka języka angielskiego i pedagożka. W ramach pracy warsztatowej i indywidualnej towarzyszy w drodze do odkrywania swojego potencjału, wewnętrznej mocy i pokładów kreatywności. Wspiera w budowaniu relacji opartych o empatię, wzajemne zrozumienie i szacunek. W swojej pracy inspiruje się neuroplastycznością wg Ricka Hansona, IFS, Resonant Healing – Sarah Peyton, metodami samoregulacji. Porozumienie bez Przemocy, Vedic Art i Mindfulness to ścieżki, które od lat wspierają jej rozwój i sprawiają, że każdego dnia żyje uważniej, coraz bardziej świadomie i w większej lekkości.
Anna Koprowska
Prowadzi warsztaty "Ja w pełni swojej mocy" w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę. Terapeutka holistyczna, certyfikowana coach oraz instruktorka choreoterapii i arteterapii. Od 2015r jako coach transformacyjny, podczas warsztatów grupowych i sesji indywidualnych,
wspiera innych w odkrywaniu kim są, jak chcą żyć i pracować, aby czuć spełnienie i dobrostan.
Towarzyszy w procesie odkrywania własnej wartości i mocy, aby z odwagą realizować swój potencjał i cele w życiu osobistym i zawodowym. Podczas sesji indywidualnych oraz warsztatów grupowych pracuje holistycznie na poziomie umysłu, serca i ciała.
Maja Sokołowska
Prowadzi autorskie zajęcia Droga głosu serca w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę.
Chórmistrz, specjalistka emisji i terapii głosu, wykładowca akademicki
Ukończyła z wyróżnieniem studia pedagogiczne o specjalności "edukacja muzyczna"w Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na której studiowała podyplomowo emisję głosu i chórmistrzostwo. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Autorka jest pasjonatką pracy z głosem. Wykłada emisję głosu, metodykę edukacji muzycznej i terapię głosu na uczelniach humanistycznych. Jako dyrygent chórów zrealizowała około 60 koncertów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Jest animatorką kultury, nauczycielką śpiewu, autorką własnej metody pracy głosem i autorką książki "Głos drogą
do siebie"
Sabina Czupryńska
Prowadzi Klub Literacki oraz zajęcia z projektowania kostiumu w Centrum Rozwoju i Terapii poprzez Sztukę. Kostiumografka, stylistka, pisarka. Autorka kostiumów i stylizacji do spektakli, koncertów, sesji zdjęciowych. Bada wpływ mody na kształtowanie poczucia własnej wartości.
Zarówno jako kostiumografkę, ale także jako pisarkę, interesuje ją budowanie psychologicznego portretu postaci scenicznej i literackiej poprzez kostium. W pracy lubi sobie stawiać pytanie: czy postać wybiera strój jako manifest, czy przeciwnie – jako schronienie? Autorka czterech powieści.